Aktualności

LATO 2024

Przedstawiamy naszą propozycję na warsztaty ARTYSTYCZNE warsztaty LATO 2024. Poniżej lista tematów oraz skrócony opisy do poszczególnych warsztatów.
Koszt uczestnictwa w pojedynczych warsztatach wynosi 400zł. Jak zwykle pracownia zapewnia wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć oraz drobny poczęstunek.
RABATY dla wszystkich zapisujących się do końca maja 5% zniżki oraz kolejne 5% zniżki dla osób które będą na 3 i większej ilości warsztatów.
Tradycyjnie, zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy pracowni: info@SzczecinskiKursRysunku.pl

SPIS TEMATÓW:

Tydzień I (24 – 28 CZERWCA)

godz. 9.00-12.00
PLENER MALARSKI – (wiek: 8+), prowadzący: Ewa Gawdzińska,
KURS RYSOWANIA MARKERAMI – (wiek: 8+) prowadzący: Gabriela Lewandowska

godz. 12.15-15.15
STYLIZACJA MASAMI PLASTYCZNYMI – (wiek: 8+) prowadzący: Agnieszka Chmurska,
ANIME – stylizowany rysunek postaci – (wiek: 8+) prowadzący: Gabriela Lewandowska

Tydzień II (1-5 LIPCA)

godz. 9.00-12.00
NAKLEJKI – projektowanie i wykonywanie – (wiek: 10+), prowadzący: Ewa Gawdzińska,
KOMIKS I MANGA – (wiek: 8+) prowadzący: Dawid Chrobak

godz. 12.15-15.15
ILUSTRACJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH – (wiek: 8+) prowadzący: Ewa Gawdzińska,
MALARSTWO AKRYLOWE – (wiek: 10+) prowadzący: Dawid Chrobak

godz. 15.30-18.30
PLANOWANIE ANIMACJI – projekt postaci, język filmowy, storyboard – (wiek 10+) prowadzący: Katarzyna Kolmer,
RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY od podstaw – (wiek 10+) prowadzący: Agnieszka Chmurska

Tydzień III (29 LIPCA-2 SIERPNIA)

godz. 9.00-12.00
PROJEKTOWANIE POSTACI I ŚRODOWISKA – gry/animacja/film – (wiek 10+) prowadzący: Dawid Chrobak,
MANGA – (wiek 8+) prowadzący: Katarzyna Kolmer

godz. 12.15-15.15
PROJEKTOWANIE GIER PLANSZOWYCH – (wiek 10+) prowadzący: Ewa Gawdzińska,
POTWORY I STRASZYDŁA – concept art – (wiek 10+) prowadzący: Katarzyna Kolmer

godz. 15.30-18.30
DIGITAL PAINTING – podstawy rysunku cyforwego – (wiek 12+) prowadzący: Ewa Gawdzińska

Tydzień IV (5-9 SIERPNIA)

godz. 9.00-12.00
PLENER RYSUNKOWY – (wiek 12+) prowadzący: Ewa Gawdzińska,
ANIMACJA RYSUNKOWA – (wiek 12+) prowadzący: Gabriela Lewandowska

godz. 12.15-15.15
POSTAĆ – (wiek 12+), prowadzący: Ewa Gawdzińska
WĘGIEL I BIAŁA KREDKA – (wiek 12+), prowadzący: Dawid Chrobak

OPISY SZCZEGÓŁOWE

Tydzień I (24 – 28 CZERWCA)

PLENER MALARSKI – (wiek: 8+), prowadzący: Ewa Gawdzińska
Czujesz że czas letni to doskonały moment na ujęcie wspomnień w formie malarskiej? Doskonale! Na tych warsztatach nauczysz się pracować z farbą akwarelową, dowiesz się co to rysunek urbanistyczny, a ostatniego dnia warsztatów namalujesz razem z nami obraz akrylowy w ciekawej lokalizacji Szczecina!

KURS RYSOWANIA MARKERAMI – (wiek: 8+) prowadzący: Gabriela Lewandowska
Jeśli interesuje Cię ilustracja lub projektowanie i chciałbyś aby twoje prace nabrały żywych, profesjonalnie wyglądających kolorów, markery są doskonałym narzędziem, które pozwoli Ci to osiągnąć. Podczas warszatów dowiesz się jak umiejętnie korzystać z markerów alkoholowych i poznasz techniki, które pozwolą Ci używać ich do różnych rodzajów ilustracji – zarówno realistycznej, stylizowanej jak i projektowej.

STYLIZACJA MASAMI PLASTYCZNYMI – (wiek: 8+) prowadzący: Agnieszka Chmurska
Zapraszamy na magiczne warsztaty z użyciem gliny samoutwardzalnej, gdzie każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć swoje własne unikatowe dzieło sztuki. Pozwól swojej wyobraźni swobodnie płynąć podczas tworzenia przepięknych ozdób, które udekorują Twój dom w nowy, niepowtarzalny sposób. Poznaj techniki formowania i modelowania, dzięki którym stworzysz niezwykłe dekoracje, które będą zachwycać wszystkich swoją wyjątkowością. Nauczymy Cię jak tworzyć przestrzenne formy sztukatorskie, którymi możesz udekorować ramki, pudełka albo stworzysz swój niepowtarzalny lampion. Przyjdź i pozwól swojej kreatywności rozkwitnąć na naszych warsztatach! Razem stworzymy coś pięknego!

ANIME – stylizowany rysunek postaci – (wiek: 8+) prowadzący: Gabriela Lewandowska
Chcesz wiedzieć jak świadomie modyfikować proporcje ludzkie, żeby uzyskać efekt widoczny w anime i mandze? Chcesz dowiedzieć się jak zmieniać stylizacje w zależności od gatunku komiksu? Pokażemy Ci masę sztuczek i sekretów z prawdziwych produkcji japońskich, a ćwiczenia poprowadzi czynny animator anime!

Tydzień II (1-5 LIPCA)

NAKLEJKI – projektowanie i wykonywanie – (wiek: 10+), prowadzący: Ewa Gawdzińska
Pamiętasz książeczki do wyklejania, które rodzice kupowali Ci w dzieciństwie? A może pojedyncze naklejki dostane gdzieś, kiedyś, od kogoś przy jakiejś okazji? Arkusiki naklejek z gazet? Albo te mityczne, błyszczące naklejki z efektem holo, z gwiazdkami albo ze złotymi elementami? Zrób je razem z nami na zajęciach! Podczas warsztatów nauczysz się nazw typów naklejek i ich profesjonalnego przygotowania, dowiecie się jak działa ploter, a warsztaty zakończymy produkcją własnych zestawów naklejek!

KOMIKS I MANGA – (wiek: 8+) prowadzący: Dawid Chrobak
Jeśli interesujesz się komiksem i pragniesz stworzyć własną historię, zapraszamy na te warsztaty. Dowiesz się, jak powstaje manga „od kuchni”. Przejdziesz cały proces od planowania historii i projektu postaci, przez rozplanowanie strony i uzupełnienie jej o tła, aż po wykończenie.

ILUSTRACJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH – (wiek: 8+) prowadzący: Ewa Gawdzińska
Chcesz rysować, ale zmęczył Cię ołówek? Być może zamiast rysować coś rzeczywistego wolisz puścić wodzy wyobraźni? Podczas tego tygodnia warsztatów wykonamy ilustracje za pomocą ciekawych mediów rysunkowych, takich jak markery alkoholowe, kredki świecowe, masking lub kolorowe długopisy, dzięki czemu nie tylko nauczysz się rysować szybkie, dobrze wyglądające rysunki, ale też zapoznasz się z ciekawymi mediami malarskimi!

MALARSTWO AKRYLOWE – (wiek: 10+) prowadzący: Dawid Chrobak
Daj się porwać klasycznej sztuce malarstwa! Każdy z uczestników pozna wachlarz technik malarskich klasycznego malarstwa sztalugowego. W zakresie warsztatu wiele praktycznych ćwiczeń zarówno dla początkujących jaki zaawansowanych uczestników.

PLANOWANIE ANIMACJI – projekt postaci, język filmowy, storyboard – (wiek 10+) prowadzący: Katarzyna Kolmer
Warsztaty dla fanów filmów i animacji, którzy chcieliby tworzyć własne historie. Dowiecie się, jak wygląda proces planowania produkcji filmowej oraz praca reżysera. Porozmawiamy o języku filmowym, sposobach kadrowania, pracy kamery, scenografii i świetle- wszystkim, co składa się na udany kadr filmowy. Na warsztatach nauczysz się, jak tworzyć storyboard i przenieść własną historię z papieru na ekran, a w ramach praktyki- zrobisz własną animację! Do udziału w warsztatach wymagany jest telefon z dostępem do kamery i internetu.

RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY od podstaw – (wiek 10+) prowadzący: Agnieszka Chmurska
Warsztaty z rysunku architektonicznego  to doskonała okazja do nauki podstawowych umiejętności projektowania i rysowania budynków oraz przestrzeni. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi technikami rysunku architektonicznego, takimi jak perspektywa, proporcje i detale. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość tworzenia prostych projektów architektonicznych. Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonego architekta, który będzie wspierać i udzielać wskazówek uczestnikom podczas tworzenia ich projektów.  Podczas warsztatów  planowany jest także plener, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. Celem zajęć będzie rozwijanie kreatywności, umiejętności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej uczestników. Warsztaty stanowiły doskonałą okazję do poznania fascynującego świata architektury.

Tydzień III (29 LIPCA-2 SIERPNIA)

PROJEKTOWANIE POSTACI I ŚRODOWISKA – gry/animacja/film – (wiek 10+) prowadzący: Dawid Chrobak
Czy interesuja cię podstawowe zagadnienia concept artu? Chciałbyś dowiedzieć się, jak wygląda proces projektowania postaci lub środowiska? Na tych warsztatach dowiesz się, jak to wygląda od „kuchni” i zmierszysz się z wizualizacją własnych pomysłów. Zależnie od obranego kierunku będziesz miał szansę poznać moodboarding, pracę sylwetami, rysunek dynamicznej postaci, perspektywę i odwzorowanie materiałów. Warsztaty zwieńczymy realizacją pomysłu, czyli ilustracją reprezentującą nasz projekt.

MANGA – (wiek 8+) prowadzący: Katarzyna Kolmer
Na warsztatach przejdziemy przez kompleksową naukę rysunku postaci- zaczynając od anatomii, po projektowanie strojów i dodatków w stylu mangi i anime. Dowiesz się, jak narysować postacie w różnych stylistykach, jakimi technikami światłocienia pracują mangacy i jak tworzyć mangowe okładki. Idealne uzupełnienie warsztatów o mandze i komiksie. 

PROJEKTOWANIE GIER PLANSZOWYCH – (wiek 10+) prowadzący: Ewa Gawdzińska
Plansza,kostka, pionki i pudełko. Nic wielkiego, prawda? Nic bardziej mylnego! Na naszych warsztatach zrealizujesz projekt klasycznej gry planszowej przy użyciu ołówka, tuszu i farb. Efekty pracy oczywiście zabierzecie potem do domu!

POTWORY I STRASZYDŁA – concept art – (wiek 10+) prowadzący: Katarzyna Kolmer
Zanurz się w świat fantazji i horroru, poznając tajniki tworzenia przekonujących projektów potworów i upiornych stworzeń. Będziemy inspirować się skandynawskim folklorem, horrorem japońskim, prozą Lovecrafta i miejskimi legendami. Warsztaty dadzą Ci pełną wiedzę o procesie twórczym, zbieraniu inspiracji oraz tworzeniu niepowtarzalnych concept artów i ilustracji- od groteskowych skrzatów po straszydła rodem z koszmarów. Wymagane są podstawowe umiejętności rysunku. 

DIGITAL PAINTING – podstawy rysunku cyforwego – (wiek 12+) prowadzący: Ewa Gawdzińska
Warsztaty dla wszystkich osób, które przegrały walkę z podstawami pracy w programie graficznym 🙂 Na tym kursie nie tylko nauczysz się podstaw obsługi programu, ale też zajmiesz się z nami podstawami ilustracji cyfrowej – nauczymy się podstaw renderowania postaci, przejdziemy przez podstawy malowania ubrań a także nauczymy się podstaw użycia modeli 3D w przygotowaniu krótkiego komiksu. Do wzięcia udzialu w tych warsztatach konieczne będzie wykupienie dostępu do programu Clip Studio Paint!)

Tydzień IV (5-9 SIERPNIA)

PLENER RYSUNKOWY – (wiek 12+) prowadzący: Ewa Gawdzińska
Jeśli w przyszłości myślisz o zdawaniu na architekturę lub zawsze interesowało cię rysowanie budynków, zapraszamy na właśnie te warsztaty! Dowiesz się tutaj w jaki sposób obserwować linie zbiegu, w jaki sposób określić położenie horyzontu, a przede wszystkim w jaki sposób nie przerazić się ilością detali w budynkach które mijamy na codzień. W ramach warsztatów przewidziany jest jeden dzień na ćwiczenia teoretyczne, natomiast reszta ćwiczeń zostanie wykonana w plenerze.

ANIMACJA RYSUNKOWA – (wiek 12+) prowadzący: Gabriela Lewandowska
Jeśli interesują Cię sposoby ukazywania ruchu, marzysz o studiach z animacji lub spędzasz swój czas oglądając filmy animowane, nasze warsztaty pomogą Ci powiększyć swoją wiedzę! Podczas zajęć nauczymy Cię podstaw animacji na papierze i wytłumaczymy jak z sukcesem kontynuować próby zapisania ruchu. Podczas warsztatów poznasz i wykonasz 5 do 10 ćwiczeń z zakresu dziesięciu praw animacji.

POSTAĆ – (wiek 12+), prowadzący: Ewa Gawdzińska
Zajęcia poświęcone podstawom anatomicznym człowieka. Na warsztatach poznasz podstawowe proporcje ciała i twarzy, przestudiujesz szkielet ludzki, a także zapoznasz się z widocznymi w ludzkim ciele grupami mięśni. To zajęcia dla wszystkich, dla których rysunek człowieka jest wyzwaniem!

WĘGIEL I BIAŁA KREDKA – (wiek 12+), prowadzący: Dawid Chrobak
Poszukujesz szybkiej formy rysunku, która zapewnia masę możliwości? Pragniesz pracować zarówno łagodną plamą, jak i dynamiczną kreską? Weź udział w warsztatach i poznaj techniki pracy węglem w oparciu o różne tematy.